Szerintem az nem csak durva, de felháborító is, hogy ha nyilvános helyen valaki zenét játszik le, akkor jogdíjat kell fizetnie. A sulirádió is ilyen, a sarki büfé, a falusi diszkau, a magánfogorvos, az autószerelő, stb. Még akkor is, ha csak rádiót hallgat. Hát basszus. Ha van egy csemegeüzletem, csak úgy hallgathatok benne rádiót, ha előbb bejelentem és jodíjat fizetek. Komolyan, ne ez legyen már a tétel. Így is van elég hasznuk az előadóknak a koncerteken, a CD-eladásokon, meg az üres kazetta/CD bizniszen. Ugyanis ez utóbbi árának nagy részében szintén jogdíj van.
Ez teljesen értelmetlen, hiszen pont a rádió az, ami reklámozza az előadó dalait, hogy utána esetleg megvegye CD-n. Ez ahhoz fog vezetni, ha szigorodnak az előírások (márpedig manapság mi nem szigorodik), hogy egyre kevesebb helyen szól majd zene. Ez pedig az általános közhangulatnak sem tesz jót, és az előadós sem járnak jobban.
4 megjegyzés:
ez tényleg elég hülyén van így megoldva... viszont a legtöbb előadónak legtöbbször nincs túl nagy haszna ezeken, mert a lemezek előállítási költsége (a stúdiótól kezdve a nyomdáig), a reklámok, a menedzsment rengeteget elvisz, az előadónak nem marad olyan sok. a többiben viszont egyetértek.
hehh, pont ma akartam írni erről:) (csak nem origo? :) ) az a gond ezzel, hogy nem lehet megoldani a visszaosztást. se az adathordozók árába épített díjból, se ezekből a pénzekből befolyó pénzt nem lehet jól elosztani. hagynák inkább ezt a fenébe. úgyis a koncertekből él meg a legtöbb előadó nálunk.
Na ez az.
De. Origo. Jó az. :)
Ez már a nevetségesség határát súrolja.
Az artisjusról meg azt hittem, már rég csődbe ment.
Még szerencse, hogy a fejhallgató mindenre gyógyír.
Megjegyzés küldése