Tudom, hogy ez magyarázkodásnak számít, de én akkor is nehéz tételeket húztam. Legalábbis számomra nehezeket. És nagyon örülök, hogy van olyan, aki örül, mert pont azokat húzta, amiket szeretett volna, de ez így igazságtalan. Én miért nem húzom sose* azt amit szeretnék? És sose könnyűt?
Nyelvtanból az egyetlen, amit úgy istenigazából nem értek, az a globális és lineáris kohézió és a köztük lévő különbség. Azt húztam. Én epikus irodalomtételt akartam húzni, Andi lírikusat. Hát persze, hogy mindketten kihúztuk József Attilát.
______________________________________
* Nyolcadikban (?) a töri vizsgán azt húztam: A görög-perzsa háborúkat. Tényleg ezt akartam. Csak az előttem felelő Jokert húzott, és szépen lefelelt előttem a görög-perzsa háborúkból. Én meg Róma államszervezetéből**.
** Amit ma már a könnyű tételek közé sorolnék, de akkor még inkább az olyan töri tételeket szerettem, amik nem statikusak, hanem dinamikusak***.
*** Dinamikusnak nevezem azt, ami egy történetet, eseménysort ír le, statikusnak pedig ami egy állapotot (pl. gazdaságpolitika, meg anyagi kultúra, meg művészet meg államszervezet) mutat be.
4 megjegyzés:
A magyarázkodás nem segít. De ha ez megnyugtat, én is elcsesztem.
Írhatnám, hogy megnyugtat, de nem nyugtat meg. De egy kicsit azért megnyugtat.
szeressél volna inkább nehezeket húzni, és akkor legfeljebb nem sikerül, és könnyűt húzol helyettük, na bumm :)
Melyik kezeddel húztad ki a tételt??
Bal kézzel kell húzni, és akkor olyat húzol, amit az érzéseid "mondanak".
Bal kéz - tudatalatti
Jobb kéz - racionalitás
Megjegyzés küldése